„Skąd nasz ród?” – pokonkursowa wystawa prac

przez | 14 grudnia 2020

Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” i Parafia Szczuczyn serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na pokonkursową wystawę prac powstałych w ramach warsztatów genealogicznych „Skąd nasz ród?” wyeskponowaną w Centrum Muzealno – Warsztatowym przy szczuczyńskim kościele. Wystawę można oglądać do końca 2020r. potem zostanie wyeksponowana w siedzibie Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie (ul. Łomżyńska 11).

Konkurs „Drzewo genealogiczne” ogłoszony został w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” projektu warsztaty genealogiczne „Skąd nasz ród”. Podczas warsztatów młodzież zapoznała się z regionalną historią oraz zgłębiła tajniki tworzenia drzewa genealogicznego. W ramach warsztatów został ogłoszony konkurs na drzewo genealogiczne. Skierowany on został do uczniów klas VI – VII z terenu miasta i gminy Szczuczyn. Podsumowanie konkursu nastąpiło w dniu 9 grudnia 2020 r. Komisja w składzie: – przewodniczący: Anna Wojsław Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Nasz Szczuczyn” – członkowie: Janusz Siemion, Andrzej Kosmowski oceniła prace przyznając nagrody:

I miejsce – Przemysławowi Cymoch

II miejsce – Kamili Godlewskiej

oraz wyróżnienia:- Wiktorii Metelskiej i Roksanie Smirnow

wszyscy ze Szkoły Podstawowej im. Zesłąńców Sybiru w Niedźwiadnej. Projekt Warsztaty genealogiczne „Skąd nasz ród” Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” realizuje we współpracy z Biblioteką – Centrum Kultury w Szczuczynie oraz Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów. Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Województwo Podlaskie.

Tekst i zdjęcia: Anna Wojsław/Andrzej Szabelski, Janusz Siemion